Blog Kategorileri
Ayakkabı ve Zincirport'un Tarihçesi
25 Ekim 2023

Ayakkabı ve Zincirport'un Tarihçesi

Ayakkabının tarihi kıyafetlerin tarihi kadar eskidir. Eski çağlarda çoğu insan, tabanı  deriden   ya da tahtadan  sandallar  giyerdi. Bu tür sandallara örneğin  Antik Mıısr’da  rastlanır.Eski Yunanların  avlanırken çizme giydikleri bilinmektedir. Bunun yanında hamama da bir tür ayakkabı ile girdikleri bilinmektedir. Girit'teki  Minos uygarlığı  ve Roma dönemlerinde bu tür ayakkabı ve çizmeler kullanılmıştır.

2023/24 Sonbahar ve Kış Ayakkabı Modası
25 Ekim 2023

2023/24 Sonbahar ve Kış Ayakkabı Modası

Sonbahar-Kış sezonun vazgeçilmezi olmaya hazır parçalar , Zincirport ile dolapta kilit parçalarını beraber imceleyelim. Sizin için derledik seçtik . 

Ayak Kokusu Neden Olur ?
25 Ekim 2023

Ayak Kokusu Neden Olur ?

Ayak Kokusunun Sebepleri Nedir ? Ayaklar iki sebepten ötürü kokarlar : Giydiğiniz ayakkabılar veya ayaklarınız terlidir. Bu ; terinizle bakterinin aralarında etkileşerek, bakterinin ayakkabılarınız ve çoraplarınız içinde ürettiği kokudur. Böylece ayak kokusunu azaltma girişimi sizi ayak terlemesi ve ayak giyimine yöneltir. Ayaklar ve eller vücudun herhangi bir diğer kısmından çok daha fazla ter bezleri ihtiva eder(yaklaşık her inç kare başına 3000 bez) ve terleme için hazır stok sağlarlar. Muhtemelen, bu sizde ailevi bir fenomendir; terli avuç içleriniz vardır , fakat ellerinizdeki ter, ayaklarınızdaki gibi aynı kuvvette kokuyu üretmez. Bunun sebebi ; ellerinizin hava ile temas etmesi ve ellerinizdeki terin buharlaşıp uçma şansının olmasıdır. 

Stiletto Şıklık ve Rahatlık
25 Ekim 2023

Stiletto Şıklık ve Rahatlık

Stiletto Stiletto bazı bot ve ayakkabılarda bulunan uzun, ince, yüksek topuktur. İsmini stiletto hançerinden almıştır. Stiletto topukların uzunluğu 2,5 santimetre ila 25 cm arasında değişebilir.

Ortopedik Ayakkabı
25 Ekim 2023

Ortopedik Ayakkabı

Ortopedik Ayakkabı Nedir ? Nasıl olmalıdır? Ortopedik ayakkabı nedir? Ortopedik ayakkabı nasıl olmalıdır? Bir ayakkabının ortopedik olduğu nereden anlaşılır?  Ortopedik Ne Demektir? Ortopedi sözcüğü orthos ve paedia kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş düzgün (orthos) çocuk (paedia) demektir. Özünde kas iskelet sistemi ve bu sistemin sorunlarını inceleyen, gövdenin devinim sisteminin morfolojisini ve işlevini değiştirebilecek doğuştan gelen, sonradan oluşmuş ya da travma sebebiyle sonradan oluşan lezyonları incelemeye, önlemeye ve tedavi etmeye yönelik tıp uzmanlık dalıdır.   

İdeal Topuk Boyu Kaç Santim Olmalı ?
25 Ekim 2023

İdeal Topuk Boyu Kaç Santim Olmalı ?

Kadınlar genelde kıyafetleri kadar ayakkabılarına da özen göstermektedir. Şık görünümün en temel sebeplerinden biri de seçtiğiniz ayakkabı modelleridir. Tabi ayakkabılarınızın görselinden ziyade her zaman için rahatlığı da önemlidir. Her güzel ayakkabı her ayakta güzel durur elbette ama o ayağı rahatsız etmemesi de sağlık açısından önemlidir. Çoğunlukla kadınların tercih ettiği topuklu ayakkabı seçimleri nasıl olmalıdır? Doğru cm aralığı nedir? 7 cm topuklu ayakkabı, 8 veya 10 cm? Ayakkabı bilindiği gibi ayaklarınıza cazibe katar ancak dikkatli olunmazsa veya doğru bir seçim yapılmazsa ayaklarda birçok hastalığa neden olabilir. Aslında burada amaç topuk uzunluğudur. İnce ve dolgu topuk fark etmeksizin tercih edilmesi gereken topuk boyu maksimum 7 cm topuklu ayakkabı modelleridir.

2023/24 Sonbahar/Kış Trend
25 Ekim 2023

2023/24 Sonbahar/Kış Trend

Soğuk havalar yaklaşırken, şu dönem kışlık alışverişler herkesin gündeminde. Kış aylarında ayakkabıların sıcak tutması en çok aranan özelliklerden biriyken, biz de sizler için bu senenin önemli parçalarını derleyerek bir rehber oluşturduk. Ünlü markaların bu sezon ki ürünlerine göz attığımızda, en çok dikkat çeken şey ürünlerin birleşimi oluyor. Babetlerin topuklu ayakkabıyla birleşerek, topuklu babetlerin ortaya çıkması, loafer ayakkabıların kedi topuklarla tanışması, kışlık botların stilettolarla yorumlanması bu sezonun yeniliklerle dolu olacağının göstergesi.

Bir Kadına Doğru Ayakkabıları Verirseniz Dünyayı Fetheder.
25 Ekim 2023

Bir Kadına Doğru Ayakkabıları Verirseniz Dünyayı Fetheder.

“ Bir Kadına Doğru Ayakkabıları Verirseniz Dünyayı Bile Fethedebilir “, İngilizce aslıyla “ Give a Girl the Right Shoes and She Can Conquer the World ” sözünün ABD’li ünlü oyuncu Marilyn Monroe’ya ait olduğuna dair herhangi bir kayıt ya da kanıt  bulunmamaktadır.  2002 yılı öncesinde Bette Midler’a ait olarak paylaşılan bu sözün, anılan yıl sonrasında Marilyn Monroe’ya ait olduğunun iddia edilmeye başlandığı görülüyor. Detayları aktaracak olursak; 1962 yılında vefat eden Marilyn Monroe’nun basına yansıyan demeçlerinde bu sözün izine rastlanılmaktadır.Quotelnvestigator.com'un analizine göre bu söze benzer ilk atfa Trenton Evening Times adlı gazetenin Family Weekly adlı ekinin 13 Ocak 1980 tarihli sayısında rastlanıyor. Anılan yayındaki ünlülere yöneltilen soruları ve yanıtları aktaran Onlara Siz Sorun (Ask Them Yourself) adlı bölümde şarkıcı ve oyuncu Bette Midler’ın ayakkabı hakkındaki bir soruya “ Doğru ayakkabıyla birinin dünyayı yönetebileceğine güçlü şekilde inanıyorum ” (“I firmly believe that with the right footwear one can rule the world”) yanıtını verdiği görülüyor.

Ayakkabının kalitesi
25 Ekim 2023

Ayakkabının kalitesi

Duruşunuzu gösterir. Ünlü bir tasarımcının elbisesini giyin, eğer ayakkabınız size rahatsızlık veriyorsa yürüyemezsiniz. Bu nedenle de kıyafeti güzel gösteremezsiniz. Ayakkabı alırken günün ilerleyen saati olmasına özen gösterin. Çünkü bu saatlerde ayak şişmiş oluyor. Bu durumda bile ayağınız rahatsa o ayakkabı elemeyi geçmiş demektir. Ayakkabı denerken çiftini ayağınıza geçirip beş dakika kadar mağazanın içinde turlamalısınız inanın bu sizin rahatlığınız için gerekli. Güzel bir ayakkabı şıklığı ve rahatlığı bir arada sunandır.

Rengarenk Spor Ayakkabılar
25 Ekim 2023

Rengarenk Spor Ayakkabılar

Eminim hepiniz bu rengarenk spor ayakkabıların farkındasınızdır ; her vitrinde en az bir çift bulunur. Geçen yıl birkaç etkileyici tarafından başlatıldılar. Tüm eksantrik trendler gibi, bu çirkin veya kalın spor ayakkabıların da sadık hayranları ve pişmanlık duymayan rakipleri var.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.